Problém s názvem ekzém, se objevuje častěji a častěji okolo nás. Čím je způsoben a jak s ním bojovat?

Ekzém je chronický svědivý kožní zánět. Toto onemocnění doprovází často ​svědění​, které nutí pacienta postižená místa škrábat, což vede ke zhoršení stavu a vysoké pravděpodobnosti zanesení infekce (kvasinková nebo bakteriální). Zánět je neinfekční, může být alergického i nealergického původu. Postihuje především pokožku.

Akutní fází​ může být výskyt svědivých, začervenalých ložisek, na kterých se později tvoří mokvající puchýřky (papulky a pustulky)

Chronická forma​ se vyznačuje typickým zhrubnutí kůže (lichenifikace) a barevnými změnami kůže.

Atopický ekzém​ ​(atopická dermatitida) je onemocnění, které se velmi často objevuje především u dětí, výskyt se neustále zvyšuje, hraje zde roli dědičnost a imunita. V České republice postihuje asi 15–20 % lidí, především děti. Zpravidla to bývá celoživotní onemocnění, kdy se střídají období klidu a období „vzplanutí“ se silným výskytem ekzému. Lidé trpící tímto ekzémem mají jak imunitní, tak i nervové a kožní odchylky:

  • Imunitní odchylka (atopie)​ – způsobuje kožní alergickou reakci na libovolný alergen
  • Kožní odchylka​ – projevuje se nedostatečnou tvorbou ochranné kožní tukové vrstvy (proto je kůže suchá, má sníženou bariérovou funkci a umožňuje průnik alergenů a infekce)
  • Nervové odchylky​ –  projevují se svědivostí, dráždivostí a citlivostí kůže

Body Wraps Skin Care může pomáhat při prevenci výskytu ložisek ekzému po celém těle. Příznivě působí jak na atopický ekzém, tak i na lupy díky obsaženým minerálům a zinku. Zvláčňuje pokožku, dodává jí větší pružnost a díky výtažkům z echinacei působí antisepticky, což vede k celkovému zlepšení stavu pokožky.

BW TEA SKIN and REGENERATION výjimečné složení, kdy kombinuje podporu obnovy sil po výkonu s příznivými efekty na pokožku. Povzbuzuje přirozenou obranyschopnost, přispívá k čištění krve, zvyšuje odolnost k bolesti, příznivě a revitalizačně působí na pokožku. Dodává energii, podporuje imunitu a odolnost ke stresu, uklidňuje a posiluje.

 

BW Aloe Vera širokým spektrem příznivých účinků na organismus, např. stimuluje metabolismus, posiluje při únavě, zvyšuje psychickou odolnost. Příznivě ovlivňuje kvalitu kůže, podporuje imunitní

funkce. Blahodárně působí na trávicí soustavu, podporuje látkovou výměnu a pravidelnou

střevní činnost, zmírňuje kyselost žaludku a pálení žáhy. Pomáhá udržovat normální

metabolismus glukózy a inzulínu, příznivě působí na hladinu glykémie.

BW Pills Chlorella & Spirulina má pozitivní vliv na detoxikaci a tonizaci organismu, je zdroj aminokyselin pro tvorbu svalové hmoty a ideální při redukční dietě, omezení příjmu cukrů.

©2020 Body Wraps - Zuzana Drnek | Kontakt

RYCHLÝ KONTAKT

Uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?